Klik billedet
Jubilæumsfonden, 125 år Udskriv Email
Untitled document

22. juni 2017
Klubbens 125 års jubilæum 2018
Det er pinselørdag, men det er også en fødselsdag for en klub, vi alle holder meget af.


plain_text_jubilaeumslogo_traditionelDu er hermed inviteret med til klubbens 125 års fødselsdag den 19. maj 2018.

På side 40 i juninummeret af klubbladet kan du læse mere om arrangementet, der vil finde sted i pinsen næste år.Så tænker du nok. Hvad skal man dog give en, der fylder 125 år? Det er jo ikke hverdagskost at få lov til at hylde en fød-selar med så mange år på bagen.

Back-Op foreningen har igennem mange år støttet klubbens ungdomsarbejde i fod-bold. Fra denne forening udspringer ideen til, at klubben skal have en særlig gave.

I lighed med det initiativ, der blev taget  i anledning af klubbens 100 års dag, hvor klubben med formand Jørgen Norsker  i spidsen besluttede at indstifte en ung-domsfond, har Back-Op foreningen på sin årlige generalforsamling besluttet at gå forrest med henblik på at indstifte en jubilæumsfond, der fremover skal kunne yde støtte til særlige medlemmer af klubben fra såvel tennisafdelingen som fodboldafdelingen.

Vi stiler højt og håber at kunne nå op på et beløb på 125.000 kr. og du kan være med til at give denne gave. Alle beløb er velkomne.


Støt jubilæumsfonden - indbetal dit beløb på denne konto

Reg.nr. 3001
Kontonummer: 3121223627


På vegne af jubilæumsfonden
Torben Klarskov


Skrevet af Mogens Hansen   
Antal hits: 227
Senest opdateret: 25 juni 2017